Typ N je druh konektorov pre nízky až stredný výkon so skrutkovým pripojením. Konektory N sú dostupné s impedanciou 50 ohmov a 75 ohmov. Skrutkový spojovací mechanizmus poskytuje robustné a spoľahlivé pripojenie. K dispozícii sú typy konektorov pre flexibilné, prispôsobivé, polotuhé a vlnité typy káblov. Pre túto sériu sa používajú krimpovacie aj svorkové metódy ukončenia káblov.
Charakteristickým znakom konektora je vysoká spoľahlivosť, skvelý vibračný výkon, vynikajúci mechanický a elektrický výkon atď. Používajú sa v spojení s RF koaxiálnym káblom v rádiových prístrojoch, komunikačných zariadeniach, mikrovlnných testoch a pozemných odpaľovacích systémoch pri vibráciách a nepriaznivom počasí. Použitím polotuhého alebo poloflexibilného kábla tento typ dosiahne menšiu PSV a frekvenciu možno zvýšiť až na 11 GHz.
| Produkt | Popis | Číslo dielu |
| Typ 7/16 DIN | DIN konektor (samica) pre flexibilný RF kábel s priemerom 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| DIN konektor samica pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-DINF.12S-RFC | |
| DIN konektor (samica) pre flexibilný RF kábel 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| DIN konektor (samica) pre flexibilný RF kábel 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| DIN pravouhlý konektor (samica) pre flexibilný RF kábel s priemerom 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| DIN pravouhlý konektor (samica) pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| DIN konektor samec pre flexibilný RF kábel s priemerom 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| DIN konektor samec pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-DINM.12S-RFC | |
| DIN konektor (samica) pre 7/8" koaxiálny RF kábel | TEL-DINF.78-RFC | |
| DIN konektor (samec) pre 7/8" koaxiálny RF kábel | TEL-DINM.78-RFC | |
| DIN konektor (samec) pre flexibilný RF kábel 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Typ N | N konektor samica pre 1/2" flexibilný RF kábel | TEL-NF.12-RFC |
| N konektor samica pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-NF.12S-RFC | |
| Uhlový konektor N samica pre flexibilný RF kábel 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| Uhlový konektor N samica pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-NFA.12S-RFC | |
| N konektor samec pre 1/2" flexibilný RF kábel | TEL-NM.12-RFC | |
| N konektor samec pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-NM.12S-RFC | |
| Uhlový konektor N samec pre flexibilný RF kábel s priemerom 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Uhlový konektor N samec pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Typ | 4,3-10 Zásuvkový konektor pre 1/2" flexibilný RF kábel | TEL-4310F.12-RFC |
| 4.3-10 Zásuvkový konektor pre flexibilný RF kábel 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| 4.3-10 Pravouhlý konektor samica pre 1/2" flexibilný RF kábel | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 4,3-10 Pravouhlý konektor samica pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 4,3-10 Zásuvkový konektor pre 1/2" flexibilný RF kábel | TEL-4310M.12-RFC | |
| 4.3-10 Zásuvkový konektor pre flexibilný RF kábel 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| 4,3-10 Pravouhlý konektor samec pre 1/2" flexibilný RF kábel | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 4,3-10 Pravouhlý konektor samec pre 1/2" super flexibilný RF kábel | TEL-4310MA.12S-RFC |

Model:TEL-NM.12-RFC
Popis
N konektor samec pre flexibilný koaxiálny kábel s priemerom 1/2″
| Materiál a pokovovanie | |
| Kontaktné centrum | Mosadz / postriebrenie |
| Izolátor | PTFE |
| Teleso a vonkajší vodič | Mosadz / zliatina pokovovaná trojitou zliatinou |
| Tesnenie | Silikónová guma |
| Elektrické charakteristiky | |
| Charakteristiky Impedancia | 50 ohmov |
| Frekvenčný rozsah | DC ~ 3 GHz |
| Izolačný odpor | ≥5000 MΩ |
| Dielektrická pevnosť | ≥2500 V rms |
| Stredový kontaktný odpor | ≤1,0 mΩ |
| Vonkajší kontaktný odpor | ≤1,0 mΩ |
| Vložený útlm | ≤0,05 dB pri 3 GHz |
| PSV | ≤1.12@3.0GHz |
| Teplotný rozsah | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20 W) |
| Vodotesný | IP67 |
Pokyny na inštaláciu super flexibilného kábla N alebo 7/16 alebo 4310 1/2″
Štruktúra konektora: (Obr. 1)
A. predná matica
B. zadná matica
C. tesnenie

Rozmery pre odizolovanie sú znázornené na diagrame (obr. 2), pri odizolovaní je potrebné venovať pozornosť:
1. Koncová plocha vnútorného vodiča by mala byť skosená.
2. Odstráňte nečistoty, ako sú medené usadeniny a otrepy, z koncového povrchu kábla.

Montáž tesniacej časti: Naskrutkujte tesniacu časť pozdĺž vonkajšieho vodiča kábla, ako je znázornené na obrázku (obr. 3).

Montáž zadnej matice (obr. 3).

Prednú a zadnú maticu spojte skrutkovaním podľa diagramu (obr. 5).
1. Pred zaskrutkovaním natrite O-krúžok vrstvou mazacieho tuku.
2. Držte zadnú maticu a kábel nehybne, naskrutkujte hlavný plášť na zadný plášť. Priskrutkujte hlavný plášť zadného plášťa pomocou opičieho kľúča. Montáž je dokončená.
